Üdvözlöm!

A pozsonypüspöki Komárovská utcában három osztályos új óvodát nyitottak. Mgr. Pék Zoltán polgármester szeptember 2.-án ünnepélyesen elvágta a szalagot és megnyitotta az óvodát a meghívott szülők, gyermekek, vendégek, illetve a kerületi tanácsosok, alkalmazottak és a vezetőség jelenlétében. Szeptemberben 52 gyermek lépett be a modern, rekonstruált óvodába, amely tágas és bő növényzetű udvarral is rendelkezik. Beépítették a modern, felszerelt osztályokat, amelyek az inkluzív oktatáshoz szolgálnak, illetve az óvodát újjáélesztették játékokkal.

A gyermekekkel Mgr. Vargová Jana igazgatónő vezetésével összesen öt pedagógus foglalkozik. A finomságokat az óvodai konyhában Orbánová Valéria konyhafőnök vezetésével két dolgozó készíti. Az óvoda teljes körű felújítására a városrész a Mezőgazdasági          és Vidékfejlesztési Minisztérium „IROP” szervezetén keresztül az Úniós Európai Regionális Fejlesztési Alapokból szerzett anyagi támogatást. Az IROP óvodai támogatásának fő célja az iskola előtti korban lévő gyermekek képzésének növelése, figyelembe véve a kapacitásbővítést, az inkluzív oktatási fejlesztést, az óvodák rendelkezésre állásának növelését a szülők magánéletének és munkájának összeegyeztetésével.

Bc. Viola Holzhauserová

Az EÚ vagyonkezelői alap és közbeszerzés beszámolója

Upozornenie pre rodičov

Odhlasovanie detí z MŠ

DO 8:00

na tel: 0917 814 025

Toto sme my

Určite tu v najbližšej dobe nájdete info o nás, texty do webu pripravujeme.